• מחבר:
  • זמן קריאה:זמן קריאה 2 דקות
מה זה KPI

SEO ונגישות: הדרך שבה נגישות משפרת את קידום האתר 

חוקי הנגישות לאינטרנט שחוקקו בשנים האחרונות ברחבי העולם ובישראל, משפיעים גם על ה-SEO של האתר שלכם. במצב שבו כל אתר חייב היום לעמוד בתקני הנגישות כדי לא להיות חשוף לתביעות, מה הפלא שגם גוגל נרתמה למשימה, שילבה את הנגישות כגורם פעיל באלגוריתם שלה, והפכה אותה לחלק מרכזי באתוס שלה? 

מהי נגישות לאינטרנט?

המונח ׳נגישות לאינטרנט׳ מתייחס למידה שבה האתר או האפליקציה שימושיים לכול הגולשים, כולל לאנשים עם מוגבלויות. כאן נכנס לתמונה גם ה-SEO!  קודם כל, אתר שנגיש לכולם מאפשר לאנשים רבים יותר להגיע אליו ולפעול בו; וכאשר גם האלגוריתם של גוגל מתחשב בנגישות, שיפור הדירוג במנועי החיפוש הופך למובן מאליו. 

היום, גם אתר מבוסס WordPress יכול להשתמש בתוסף נגישות לאתר וורדפרס, ובכך להבטיח הן הגנה מפני תביעות וקנסות והן שיפור הדירוג שלו במנועי החיפוש.

אמצעי הנגישות הם שונים ומגוונים, כמו הכנת תוכן מובנה היטב וקל לקריאה או הוספת תיאורי טקסט חלופיים לתמונות. תכונות שכאלה יכולות לשפר את השימושיות של האתר שלכם ולקדם את הדירוג שלו במנועי החיפוש. בנוסף, מנועי החיפוש, לרבות גוגל, עשויים להעניש אתרים שאינם נגישים, מה שעלול להשפיע לרעה על ה-SEO שלהם.

המשימה של גוגל: נגישות בליבת הפעילות 

המשימה עליה הצהירה גוגל, ׳נגישות לאינטרנט׳, מחזקת את המחויבות שלה להנגיש מידע לכולם! גוגל עושה זאת על ידי ארגון המידע העולמי והפיכתו לנגיש אוניברסלית, במנועי החיפוש. כדי להצליח במשימה זו, גוגל מעודדת אתרים ואפליקציות להיות מכילים יותר ומציעה למפתחים, למפרסמים וללקוחות שלה, מדריך בנושא הנגישות שתומך במשימת הנגישות בעולם המקוון.

אחרי הכול, בעולם חיים כמיליארד אנשים עם מוגבלויות, ויצירת תוכן נגיש יכולה להועיל לכולם, לא רק לאנשים עם מוגבלויות.

כיצד משפרת הנגישות את ה-SEO?

כאשר גוגל שמה דגש רב על פיתוח אתרים ואפליקציות מתוך מחשבה על נגישות, גם תוצאות הדירוג במנועי החיפוש, הנקראות SERP (Search Engine Results Pages), לוקחות בחשבון את השימושיות של דפי האינטרנט ואת חוויית המשתמש של אנשים עם מוגבלויות. המשמעות היא שתכונות הנגישות ישפרו את הנראות המקוונת של האתרים, יקדמו את האתר על ידי קידום אורגני, ויתרמו לדירוג גבוה יותר במנועי החיפוש.

מחקר שנערך על ידי SEMRUSH, וסקר יותר מ-800 אתרים, מצא ראיות התומכות בטענה שנגישות דיגיטלית משפרת את קידום האתר במנועי החיפוש. לכן, ניתן לומר בביטחון כי תכונות הנגישות, שיהפכו את האתר שלכם לשמיש יותר עבור כלל המשתמשים, כולל בעלי מוגבלויות, יוכלו לפעול גם לטובת קידום האתר ושיפור הדירוג שלו במנועי החיפוש. 

לבסוף, הנגישות הדיגיטלית עוזרת אמנם לאנשים עם מוגבלויות להתחבר לעסק שלכם ולפתח נאמנות למותג שלכם, אבל היא עוזרת גם לעסק שלכם, כאשר היא מגדילה הן את מספר האנשים שיכולים להשתמש באתר שלכם והן את התנועה האורגנית באתר.

מאמר באדיבות נגיש אקספרס >> https://nagishexpress.co.il/